Mít nebo nemít počítač na náročné hry?

Počítač je dneska jako dětská stavebnice, procesor a grafická karta je obrazně motorem, který určuje rychlost vašeho počítače, bohužel veliká rychlost, znamená větší spotřebu elektřiny a dražší počítač. Ve staré verzi Windows byl zabudovaný program který otestoval počítač a ukázal které součásti počítače zpomalují počítač, nejčastějším problémem je u počítače pomalý HDD obzvláště u přenosných malých počítačů, operační systém by měl běžet na SSD disku a data by se měla uložit na HDD, to není technicky problémem u nepřenosných počítačů, zde je dostatek místa a dostatek připojení na to abychom si mohli takto počítač vylepšit a urychlit. AMD bohužel už nestačí evolučnímu tempu a tak jenom málokdo si už pořizuje od nich procesory a základní desky jediné co AMD zvládá jsou grafické karty.
Nevěřte tomu že existují notebooky na hry, to je lež jako věž, hry vyžadují veliký počítač, s velikou spotřebou elektřiny, nejvíce spotřebuje elektřiny drahá grafická karta, vybrat správnou grafickou kartu není jednoduché (vybírejte takovou kartu, co nepotřebuje přídavné napájení), tak trochu mě to připomíná výběr operačního systému, který budete mít na záložním HDD nebo SDD. Nedoporučuji na jeden programově rozdělný HDD nebo SDD instalovat více operačních systémů, jsou s tím často zbytečné problémy, lepší je počítač vypnout a přepojit napájení k HDD nebo SDD, kde je jiný operační systém, zkušenější uživatel si může udělat na počítači i mechanický přepínač, aby nemusel zbytečně otvírat mechanicky počítač.
Mnoho uživatelů by chtělo mít jiný operační systém než je Windows, těm bych doporučil Linux Ubuntu, pokud jsou začátečníky, a zkušeným profesionálům bych doporučil Linux Debian. Linuxové a UNIX distribuce co mají málo uživatelů, mají mnoho problémů, protože nejsou otestované, a nemají ani dobrou podporu a lokalizaci. Mac OS X je pro ty co chtějí být něčím více, než běžný chudý uživatel, problémem je zde jiná klávesnice a graficky zcela jiné uživatelské rozhraní, a jiná instalace programů, trvá velmi dlouho, si na Mac OS X profesionálně zvyknout, pokud jste mnoho let, používali jenom Windows. 
Počítač pro ty co nehrají výkonově náročné náročné hry a hrají jenom výkonově nenáročné hry.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu