Tak už je z tebe konečně ten kouzelník? Zatím ze mě ještě není kouzelník, ale pracuji intenzívně na tom, problémem je, že i spolužáci intenzívně pracují na tom, aby z nich byli kouzelníci, a konkurence narůstá každým dnem. V tom filmu ale bylo vše jasně a podrobně vysvětlené, nebo jsi ten film dosud nepochopil? Ten film jsem už pochopil, a čemu jsem neporozuměl, to mi ve škole spolužáci podrobně vysvětlili, dokonce učitel věnoval celý učební den jenom tomu filmu o tom, jak se stát kouzelníkem. Kouzelník je ten, kdo má tajemství, díky kterému může kouzlit, pokud to tajemství druzí odhalí tak kouzlení nefunguje.

To jsem ráda, že jsi to pochopil, ostatně tato věta byla v tom filmu několikráte i řečena. Jenže prezident, co natočil ten film, nemá před námi žádná tajemství, a přesto je to kouzelník? On ale o sobě netvrdí, že je kouzelník, to tvrdí jenom děti, co nemají dostatek zkušeností a informací, pro dospělé roboty je to prezident a to stačí. Už rozumím tím, že nás on učí být lepšími, tím se z něj stává kouzelník? To znamená, že pokud bych se chtěl stát opravdovým kouzelníkem, musel bych ostatní učit tomu, jak se zde stát lepšími? I tak je to možné říci a dokázal bys ty druhé učit tomu, jak být lepšími?

Tak to nedokážu, i kdybych se mnoho snažil, jak to vlastně ten náš prezident dělá, že to dokáže a učí nás tomu, abychom byli lepšími, než jsme? On byl tak vyroben a nastaven a dělá zde to, co je jeho úkolem zde správně dělat. Je to přeci člověk a copak člověk může být vyroben a nastaven? Člověk byl vyroben genetickou evolucí a nastaven výchovou v dětství, principy jsou podobné tomu, co se dělá u robotů. Co kdyby náš prezident umřel, to by už nenatočil žádný další film, může našeho prezidenta nahradit jiný člověk, nebo robot?

Museli bychom se s tím nějak vyrovnat, nebylo by to jednoduché, ale ukázal nám správnou cestu a musíme doufat a věřit, že bude zde s námi co nejdéle. Chtěl bych umět natočit takový film, jaký natočil náš prezident třeba o kouzelnictví, co mám pro to udělat? Můžeš se naučit řemeslo, když se tomu budeš dlouho věnovat, jenže řemeslo nestačí, je potřeba být i geniálním umělcem. Robot ale nedokáže být geniálním umělcem, je to jenom robot!

Z dálky to tak vypadá, ale z blízka poznáš, že i robot může být geniálním umělcem, jde o to jenom mít odvahu riskovat a nebát se chyb a problémů, mnohokráte spadnout na dno a zase ode dna lézt nahoru. To je jako hledat marně jehlu v kupě sena, a to se mi nechce! Vše je obchod, čím větší hodnota tím obtížnější je ji získat. Kouzelník udělá kouzlo a nejsou zde problémy a obtíže, proto chci být kouzelníkem. Takový kouzelník zde nikdy nebyl a nikdy zde nebude, musíš pochopit rozdíl mezi pohádkou a realitou. Byl jsem zase podveden dospělými tím, že jsem věřil na pohádky, to je od vás tedy ošklivé děti takto podvádět.