Přeskočit na obsah

Megalomanismus voly v Bohy proměňuje

Od počátku naší civilizace je zde problém s jedinci, co si zde hrají na Bohy, a tak se zde setkáváme s megalomismem, kdy je zde snaha vytvářet veliké projekty, kde se plýtvá velikými existenčními zdroji. Nejsou zde ale jenom veliké hmotné megalomanské projekty, na kterých muselo mnoho let pracovat mnoho otroků, jsou zde i nehmotné duševní megalomanské projekty, které mnoho naivních lidí proměnilo v ubohé otroky pomocí dezinformací a jiné duševní manipulace.

To, co je velmi veliké nás ohromuje, a tak je zde snaha využívat megalomanskou velikost k snadné manipulaci s lidmi co nemají dostatek informací a zkušeností. Každý mocný diktátor využíval megalomanismus k manipulaci s lidmi, kdy pomocí megalomanských slibů, kde sliboval veliké zázraky, nebo pomocí hmotných mocných megalomanských systémů. V současnosti, se nejvíce setkáváme s megalomanským byrokratickým centrálním systémem, který se snaží z lidí ubohé voly učinit a pokud se někdo pokusí se tomuto megalomanskému byrokratickému systému nějak postavit, je za svojí drzou opovážlivost systémem potrestán vězením nebo i smrtí.

Podívejme se třeba na megalomanské svaté ideologie, které často vedli k velikým válkám, ve kterých se zničilo mnoho hodnot a zahynulo zde mnoho lidí. Megalomanské vyhlazovací koncentrační tábory a megalomanské stavby, zde zahynulo velmi mnoho nevinných civilních lidí, megalomanské atomové bomby, které zabíjejí rychle a snadno veliké množství lidí atd. Megalomanské ideologické projevy mocných vůdců ke svému lidskému stádu, které jsou plné pokryteckých frází, to je ubohá politická současnost, postavená na tom že je zde mocenská a ekonomická pyramida, kde na vrcholu jsou fanatičtí političtí megalomani a dole jsou otroci a nezaměstnaní.

Štítky: