Média a politici si hrají na to, že mají křišťálovou kouli

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Perspektivní práce Praze? V minulosti nebyl problém s tím, jaká práce je perspektivní vše bylo; jednoduché, jasné, stabilní atd. Vše se změnilo se vznikem vysokých škol, čím více zde bylo lidí, co měli vysokou školu, tím více se globálně práce lidí stávala; složitou, nejasnou, nestabilní atd.

Nejvíce lze tento moderní trend poznat na městech jako je; Tokio, San Francisco, New York, Londýn, Berlín atd. je to jako odhadování počasí, dlouhodobé předpovědi nejsou spolehlivé. Média a politici si hrají na to, že mají křišťálovou kouli, ve které spolehlivě vidí, jaké práce budou za třicet let perspektivní, já bych použil klasiku, vím to, že nic nevím o tom, jaká práce bude zde za třicet let, ještě perspektivní?

První problémy nastali u zemědělství, zde se začala nasazovat ve velkém věda a technika, v druhé vlně došlo na dopravu, třetí vlna zasáhla průmysl a obchod, mnoho lidí se přemístilo do služeb ve městech, anebo se z nich stali státní zaměstnanci.

Najednou vznikl mobilní telefon a internet, tím začali být likvidovány staré formy práce za mzdu, vše se přesunulo do zcela jiné roviny, kdo zaváhal ten už stojí trvale opodál, končí doba; jednoduchosti, jasnosti, stability atd. nebude to trvat už dlouho, a na místa prezidentů a ředitelů, nastoupí autonomní kovoví GVKB roboti s umělou inteligencí na dobíjecí baterie, potom zde bude všude zásadní otázka, nepracuje GVKB robot levněji a lépe než mladý vysokoškolák?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *