Mám pracovat za malý plat?

Několikráte jsem zažil to, že u zaměstnavatele došlo k velikým systémovým změnám, a najednou plat značně trvale klesl, zažil jsem to jak za socialismu, tak i za kapitalismu, přitom ale se pracovní doba nezkrátila, a muselo se odvést stejně práce jako dříve. Většina lidí v tomto případě volí výpověď, a hledá si nové zaměstnání. 
Snaha dohodnout se slušně ze zaměstnavatele ekonomicky, je většinou bohužel k ničemu, každý je postradatelný a nahraditelný. Mnozí malé platy řeší ekonomickou imigrací, a snaží se najít si zaměstnání tam, kde jsou běžné vysoké platy. Je pochopitelné, že je zde snaha se bránit ekonomické imigraci, a házet sobeckým imigrantům klacky pod nohy, a donutit je násilně, aby se vrátili zpět do svojí zaostalé chudé vlasti. 
Zaostalost podniku nebo národa má za následek malé platy, v roce 1948 se chopili násilím moci soudruzi, a od té doby je zde veliká ekonomická zaostalost, a nikdo neví, jak u nás rychle a optimálně eliminovat ekonomickou zaostalost, bezcharakterní politici, slibují, že bude brzo ekonomicky lépe, v našem mladém kapitalismu, ale tomu už dneska nevěří, ani naivní adolescenti. Zaostalost je snadno rozpoznána podle investic do modernizace a automatizace, pokud se dlouho optimálně neinvestuje, začne klesat kvalita a výkon, to je logické, investice je o prioritách, které má vedení podniku nebo vedení národa. 
Proč se v Praze nepostaví třeba obrovská datacentra pro byrokraty EU a pro; Google, Facebook, Microsoft, atd., jsme v centru EU, bylo by to přeci logické, elektřiny máme dostatek a je zde i dostatek kvalitních lidí na obsluhu těchto center. Jsme totiž velmi dlouho na černé listině, pro výhodné globální investice, a o tom to je! Život je o tom nebýt na černé listině, ten kdo je na černé listině, ten je donucen pracovat za malý plat, a nemůže si jít nikam už stěžovat. 
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu