Tak tě vítám v novém světě, pomohu ti překonat první okamžiky, ničeho se neboj, se mnou se ti zde nemůže nic stát. Zatím spatřuji jenom krásný park, sedíme spolu na lavičce u potoka, co mám dělat? Kde bys chtěl být, aby se ti tam líbilo? Chtěl bych být s tebou na vrcholu nevětší hory na světě? To byla rychlost, ale to počasí je ošklivé, a už je opravdu zde krásně. Rozumím, stačí říci jenom, co chci a okamžitě se to stane, chci být Bůh v ráji. Nechci, aby zde byli andělé, jak to vlastně funguje? Je to primitivní jednoduchý systém, který jenom zpracovává podle programů informace rychlostí světla, něco jako elektrický mlýnek na maso, který rozemele maso, ale zde se rozemelou místo masa informace, které někdo potřebuje. Je teoreticky možné, že systém nebude mít pro mě informace, protože budu mít nesplnitelné přání?

Pokud by systém skutečně neměl informace, tak je vytvoří rychlostí světla, přej si něco velmi absurdního? Přeji si být na konci kruhu, skutečně jsem na konci kruhu, ale přeci kruh nemá logicky konec? Na logiku zapomeň, pro ni, zde není místo, logika patří do tvojí minulosti, nepatří do tohoto nového světa. Ve starém světě měl každý úkoly, co plnil, zde má taky každý úkoly, které zde plní? Zde nejsou úkoly, co se plní, zde se jenom experimentuje, to je zde jediným smyslem existence. Většina nováčků začíná tím, že si zde experimentálně vytvoří svůj svět, kde je vše takové, jaké to chtějí mít, ukážu ti můj svět, který jsem si zde pro sebe vytvořil, jak se ti můj svět líbí? Je to velmi krásný a zajímavý svět to muselo trvat velmi dlouho, než jsi jej vytvořil?

Zde není čas, kterým by bylo možné poměřit, jak dlouho se něco vytváří, nemohu tedy ani vlastně říci, jak dlouho to trvalo, než jsem svůj svět vytvořil? Počítač, který vše řídí, ale má svůj vlastní čas, podle kterého zde vše řídí? Počítač používá nekonečné množství časů, které běží různou rychlostí a některé časy běží i obráceně, není zde žádný jeden centrální čas, ale vše je decentralizované a vše se mění rychle podle situace. Takový složitý systém by se ale musel logicky zhroutit? Zapomeň už konečně na logiku, měl jsem s logikou taky na začátku veliké problémy, než jsem pochopil, že logika je zde nesmysl.

Je zde nějaký velitel nebo nadřízený, kterému já podléhám? Nic takového zde není, nic a nikdo ti zde nemůže poroučet, můžeš ale zde mít nekonečně mnoho sluhů, co ti budou dokonale sloužit, jenže vše, co ti zde slouží, to je jenom program nikoli skutečná svobodná existence. Mohu zde onemocnět, nebo zemřít? Pokud si budeš přát být nemocný, budeš zde nemocný, můžeš si přát i zemřít a zemřeš, když tě nebude bavit být zde mrtvým, tak zase obživneš. Ano musím dokonale zapomenout na logiku, začínám už tomu zde rozumět.