Vliv drog na člověka je veliký, fascinující je u lidí kouření cigaret, a pití piva, jsou to nejběžnější a nejsnadněji dostupné drogy, bez kterých si mnoho lidí neumí život představit. Vše, co způsobuje depresi to je droga, logicky čím větší jsou deprese tím silnější je zde i závislost na drogách a tím silnější se i drogy většinou používají.

Droga dokáže na omezenou dobu odstranit problémy a vytvořit iluzi ráje a spokojenosti, potom ale následuje deprese a tu lze překonat jenom konzumací drogy, jde zde o zlatou drogovou klec, ze které nelze uniknout snadno a jednoduše. Drogou mohou být i výhody a jistoty které ubohý člověk získá tím, že se v konzumním očistci stane ředitelem nebo prezidentem, a tak může snadno dělat podřízeným ze života veliký očistec.

Většina sebevražd je spojená s tím, že zde nebyla možnost mít drogu, a tak život ztratil smysl, jenže drogy nedávají životu smysl, ony jsou jenom pomalou sebevraždou. Lidi lžou a kradou díky drogám a ve snaze si drogy obstarat, protože bez drog by jejich život neměl smysl, elita lidské společnosti to jsou lidi, co jsou nejvíce na drogách závislí.

Ten, kdo má díky drogám problémy věří; lidem, programům, náboženství, reklamě, politice, doktorům atd. že se díky nim jeho problémy vyřeší? Je vůbec vlastně možné nějak přesvědčit lidi že drogy jsou zásadní chybou a že dokud tento problém nezačnou do hloubky řešit, že do té doby nebude mít jejich život zde smysl.

Drogy jsou geniální past, ze které se obtížně uniká a snadno se do ní padá, drogou může být i film na který se člověk podívá a tento film člověka změní, pokud je člověk díky drogám zdegenerovaný.

Lidské tělo umí vyrobit drogy, ale tyto drogy jsou správně dávkované a jsou čisté, takže člověku neškodí a nevzniká zde návyk, problémem u drog je tedy dávkování, a to že drogy nejsou čisté a obsahují v sobě mnoho nejrůznější špíny. Problémem je, že pomoci je možné jenom tomu kdo o pomoc požádá a nelze pomoci tomu, kdo o pomoc nepožádá, a tak jej nakonec drogy zabijí.