Přeskočit na obsah

Lék na duševní problémy

Největším problémem člověka jsou jeho duševní problémy, které zde jsou už od vzniku naší lidské kultury mnoho tisíc let, lze říci to, že čím více je člověk kulturní a civilizovaný, tím větší má i duševní problémy a duševní nemoci se kterými si neví rady. Velmi dlouhou dobu se mnoho zabývám hledáním léku na duševní problémy a mnohdy si připadám, jako kdybych hledal marně a naivně malou jehlu ve veliké kupě sena. Vše v nás a okolo nás to je jenom svět informací a informace všemu dávají řád a systém, z informací je složen; vesmír, příroda, člověk, inteligence, civilizace, internet, program, umění, věda atd.

Svět informací je jako veliké moře a člověk je schopen vnímat jenom malou kapičku z tohoto velikého moře, klasický starý výrok „vím, že nic nevím“ tento problém přesně bohužel postihuje. Mnozí lidé si naivně myslí, že naše lidské poznání je v současnosti již dokonalé, z dálky to může tak skutečně vypadat, ale to je jenom naivní iluze. Největším problémem informačního systému je to že je on živý a tím se neustále rychle mění, dvakráte nevstoupíme do stejné časoprostorové informační řeky, v tom ten problém je.

Dejte mi pevný bod ve světě informací a dokážu zázraky, to by bylo možné prohlásit, protože takovýto pevný bod nikdy nebyl a nikdy nebude! Každý živý informační systém mění svoje okolí a okolí zase mění informační systém, vše zde souvisí se vším, nic zde není od ničeho oddělené. Je vůbec možné to, aby existoval univerzální lék na duševní problémy? Pokud máte staré auto tak jej už neopravujete a koupíte si nové auto, stejně se to musí i udělat s člověkem kdy se budeme jenom klonovat a místo mozku budeme mít počítače s umělou inteligencí.

Starý model člověka už bohužel není možné nijak zdokonalit a opravit, moderní doba si žádá moderního člověka, který se dokáže velmi rychle přizpůsobit technické civilizaci a bude schopen optimálně komunikovat bez problémů s roboty a globální umělou inteligencí. Díky bohu se smát druhým mohu, tak to je že ten druhý blázen je. To je pro současného člověka jediný jednoduchý lék, který nic nestojí a skutečně pomáhá, protože mu dojde to, že žije v blázinci mezi blázny.

Štítky: