Přeskočit na obsah

Která povolání zaniknou?

Zánik povolání je o situaci, která se evolučně změní, někde se bude situace měnit rychle a jinde pomalu, a to bude záležet na ekonomice a politice daného místa na světě. Politici a média nám tvrdí že se zánikem starých povolání, vzniknou evolučně nová povolání a že v minulosti tomu tak vždy bylo.

Nepochybně nějaká nová povolání evolučně vzniknou, ale mnohem více povolání zanikne a následkem bude jistě veliká globální nezaměstnanost, představme si to, že stát nebude už zaměstnávat žádné lidi a místo lidí pro stát budou pracovat autonomní roboti a umělá inteligence, státy jsou zadlužené, a tak logicky budou mít snahu snížit svoje ekonomické náklady, a tak robot prezident bude vyznamenávat roboty.

Obchodníci a podnikatelé si vezmou ze státu vzor a taky začnou s nahrazováním zaměstnanců za autonomní roboty a umělou inteligenci. Dojde i k tomu že začnou soukromě podnikat autonomní roboti a umělá inteligence, tím se lidem zablokuje poslední možnost, jak se prací uživit.

Začíná se mluvit o tom, že se pro lidi zavede přídělový systém na zboží a že se zdaní práce robotů a umělé inteligence, krátkodobě by to tak i mohlo fungovat, ale dlouhodobě to nakonec skončí odsunem lidí z civilizace do rezervací. 

Štítky: