Velmi dlouhou dobu nás média všude informují o tom, že se děje něco zlého, protože je někde; revoluce, válka, konflikt, krize, pandemie, katastrofa atd. je to logické, pokud je někde dobro tak je tam i zlo, vše je zde o protikladech, mezi kterými je napětí a tato energie vytváří příčiny a jejich následky. Pokud jsme neustále informování o zlu, které se děje okolo nás tak nám najednou naše soukromé problémy nepřipadají tak veliké, najednou si myslíme že se máme dobře, oproti cizím lidem, co jsou na tom zle.

Je to chytrá mediální strategie, pomocí které se z lidí dělají mediálně pitomci. Vše je dneska o vymývání mozků pomocí propagandy a cenzury, čím vyspělejší je konzumní společnost tím snadnější a levnější je lidem přeprogramovat mozek, a tak učinit z lidí roboty na dálkové ovládání a tyto roboty může elita nahnat do války nebo do továren. Statistiky v nahotě odhalují pravdu o tom, jak fungují organizace a státy, to vede často ke snaze pozměnit chytře statistiky tak, aby se lidi nedozvěděli pravdu. 

Když přestalo být náboženství populární díky gramotnosti a levným knihám, tak jej nahradila politika a reklama, místo starého pekla je zde tak nové peklo, ten druhý je nám peklem, protože je nám cizí a z cizího krev neteče. Pokud se někdo pokusí postavit proti dogmatické centrální totalitě tak je za to tvrdě potrestán, protože všude mnoho století platí, moje svatá hra a moje svatá pravidla! Prostituce v nahotě odhaluje pokrytectví naší egoistické společnosti, vše je zde o tom, jak uspět a mít se dobře bez ohledu na morálku a zákony.