Přeskočit na obsah

Konzumní civilizace se proměnila v psychiatrickou nemocnici

  • K

Veliké náklady na profesionální moderátory vedou u nás k tomu, že brzo dojde k zániku každého nového fóra na našem malém ubohém (cz) internetu, dobrota je žebrota o tom je každé internetové fórum. Problém je v ekonomice, chceš používat výhody kvalitního internetového fóra, tak za to budeš muset zaplatit tolik, aby se to profesionální fórum provozovateli ekonomicky vyplatilo, vše je zde dneska o obchodě, ve kterém za vše musí zaplatit, láska a pravda nemůže být na internetu zadarmo! Zadarmo je zde jenom to, co nemá žádnou hodnotu!

Nejspíše jste si všimnuli toho, že obsah některých kvalitních stránek je přístupný jenom pro předplatitele, a ten kdo není předplatitelem má smůlu. Vytvořit kvalitní obsah stránky je ekonomicky velmi drahé a někdo to musí zaplatit, když jdete do divadla tak platíte logicky i vstupné a nesnažíte se do divadla dostat podvodem zadarmo! Internet je obrazně taky divadlem, a tak i zde je potřeba začít s vybíráním vstupného jinak nebude internet ekonomicky profesionálně fungovat.

Je naivní se spoléhat na to, že náklady na provoz; portálu, vyhledávače, katalogu, encyklopedie, stránky, blogu, fóra atd. pokryje jenom reklama, která je na internetu většinou programově blokovaná. Kdo by chodil do divadla a kina, pokud by mohl zadarmo vidět každé představení a každý film v televizi nebo na internetu, divadla a kina by rychle zkracovala! Podobný je dneska problém s drahými knihami, kdy jsou drahé knihy dostupné levně v knihovně, na internetu zdarma v PDF, nebo se kopírují ve velkém pomocí laserových kopírek.

Nikdo nechce investovat do toho, kde mu pracně vytvořený zisk někdo ukradne, jsi přeci kamarád, a tak to lidové fórum, kde nejsou potřeba moderátoři, pro mě udělej zadarmo, jenže dobrota je žebrota, za práci musí být profesionální odměna i když jí děláme pro kamaráda! Sociální populismus lidem vymyl mozek tak, že lidi chtějí vše zadarmo a následkem je to, že se naše konzumní civilizace proměnila v psychiatrickou nemocnici, ve které nikdo z lidí už není psychicky zdravý a nebude to už evolučně trvat dlouho a místo pokryteckých bláznů, zde budou všude autonomní roboti, co jsou normální, a proto nelžou a nekradou.