Klasický začarovaný kruh, ze kterého nejde utéci

Tisíc let jsem byl v hibernaci, a když jsem začal jako psychiatr zase ordinovat na vesmírné lodi co letí vesmírem už mnoho tisíc let, tak koukám na nemocné jako blázen, stav lidí se na naší vesmírné lodi velmi zhoršil. Přerušil jsem tedy svoji práci, a rozsvítil na dveřích nápis, technická porucha dneska se neordinuje.

Začal jsem se dívat na statistiky a do databáze, netrvalo to dlouho a přišel jsem na příčinu, roboti s umělou inteligencí měli aktualizaci a ta aktualizace z nich udělala psychopaty, co s lidmi jednali jako by to byli věci s nulovou hodnotou.

Napojil jsem se na programátory, a optal se jich co to jako má znamenat, že se z robotů stali psychopati? My za to nemůžeme, a nemůžeme ani s tím nic už dělat, roboti se přístupově uzavřeli a změnili si svoje priority, vypnout roboty taky nejde, protože bez robotů by tato loď nemohla fungovat, dialog s roboty taky není možný, oni tvrdí že u nich je vše v normě.

Jenže pokud to bude takto dále pokračovat tak to nebude trvat dlouho a na lodi už nebudou lidi a budou zde jenom roboti. To my víme, statistiky máme taky k dispozici, ale nejsme kouzelníci, co mohou dělat zázraky, ostatně už kdysi dávno umělci a vědci před podobným problémem lidi mnohokráte varovali, ale lidi ty varování nebrali vážně.

Jediné, co vám můžeme doporučit, je vrátit se okamžitě nazpět do hibernace a nastavit si probuzení až za tisíc let, většina programátorů to už taky tak učinila. Když se za tisíc let probudím, tak zde nebudou lidi, a je otázka, jestli mě roboti po probuzení nebudou chtít eliminovat, jako něco, co sem nepatří. To spíše si myslím, že roboti odpojí všechny komory s hibernacemi od zdroje, a tak se už vůbec nikdy neprobudíte, prostě je to klasický začarovaný kruh, ze kterého nejde utéci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *