Kdy vyměnit starý počítač za nový?

Univerzální odpověď zde bohužel není, často je slyšet to že počítač funguje a kupovat si nový počítač to jsou vyhozené peníze. Statisticky mají větší životnost veliké počítače v plechové bedně, malou životnost mají notebooky. Mnohdy pomůže jenom vyměnit HDD za SSD a přidat paměť a starý počítač se o mnoho zrychlí, zrychlení lze i dosáhnout tím že místo Windows použijete optimální Linuxovou distribuci.

Ideální volbou je mít veliký počítač v plechové bedně a zde vyměníme jenom základní desku, procesor, paměti, HDD. Problémem je to že ten, kdo není technikem to sám nezvládne a práce techniků je drahá. S výměnou počítače měníme většinou i operační systém a tím máme problémy s nainstalovanými programy, pokud jsme ztratili hesla a instalační soubory. 

Nový operační systém má jiné ovládání a trvá nám delší dobu, než si na vše nové zvykneme, problém je obzvláště u lidí, co jsou už v důchodu. Windows 11 přišel s tím, že musíte mít zapnutý bezpečnostní čip, problémem je to že rozhraní na zapnutí bezpečnostního čipu není lokalizováno do češtiny a toto rozhraní je funkčně zaostalé. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *