Kdy decentralismus nahradí centralismus

Velké změny trvají velkou dobu. Mnozí nejsou spokojení s tím, že je zde mnoho politických a ekonomických chyb, a málo se toho zde zatím optimalizovalo, vše zde souvisí se vším, a tak velké změny trvají velkou dobu. Největším problémem je centralizace, ti co jsou v centu a mají zde výhody a jistoty které si vůbec nezaslouží (Miloš Zeman), těm chybná centralizace vyhovuje, a tak dělají vše pro to aby nebyla centralizace nahrazená decentralizací. Není zde tedy otroctví, feudalismus, kapitalismus, socialismus, nacismus, atd. je zde už mnoho tisíciletí jenom centralismus, a jde o to nahradit centralismus opakem tedy decentralismem.
Proč by každé město na světě nemohlo být samostatným malým státem, který má svoje zákony a svoje peníze, nepotřebujeme obrovské národy, které mají logicky i obrovské problémy. Svět se díky internetu a mobilní elektronice od základů změnil a je třeba skončit s tím že říkám já jsem z Čech ale budeme říkat já jsem Prahy, města musí začít mezi sebou soutěžit ekonomicky a politicky, ať každé město ukáže co zde i dokáže! V minulosti mohla mít centralizace v rovině národů smysl ale doba se změnila a musíme se pružně změnám přizpůsobit. Proč zbytečně převážet obrovské množství zboží a materiálu na obrovské vzdálenosti, když by mohlo být každé město samostatné bez závislosti na nesmyslně velikém dovozu a vývozu.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu