Každá lidská práce je zde konána pro zákazníka, jde o to, pro jakého zákazníka člověk pracuje! Čím bohatší je zákazník tím lépe vám může za práci zaplatit a nejbohatším zákazníkem je většinou stát, a tak mají státní zaměstnanci vysoké platy. Stát je bohatý, protože má na vše monopol, a tak on rozhoduje egoisticky o nás bez nás, stát nás může nahnat do války kde zemřeme, pro stát jsme jenom loutky, se kterými si on může dělat co chce.

Stát je organizace, která má svoje pravidla a podle těchto pravidel každý stát funguje, často dochází ke změně pravidel, protože se změnila ekonomika nebo politika, některé změny jsou správné a jiné změny jsou chybné, čas má dost času na to, aby odhalil amatérské chyby, co dělají egoisti, co nám egoisticky vládnou. Vše je zde evoluční experiment, a tak se často něco pokazí, příčin, proč se něco pokazilo je mnoho!

Nejvíce nadáváme na počasí, že není takové, jaké by podle nás mělo být. Tak jako se může pokazit něco co je okolo nás tak se může i pokazit něco co je v nás, a tak nás bolí zuby nebo máme deprese. Časem se mnohé, co se pokazilo opraví, ale zase se pokazí něco jiného, v pohádkách je kouzelník, který udělá kouzlo, a to co se pokazilo to se opraví, jenže tak to v realitě nefunguje.

Vždy když se ocitnu v začarovaném myšlenkovém kruhu tak se podívám na to, jak to funguje v přírodě, i v přírodě se často něco pokazí, a tak si musí příroda s tím poradit, příroda řeší vše do hloubky, a tak se jí podaří překonat problémy. Proč lidi neumí problémy řešit do hloubky a spokojí se jenom s povrchním řešením?

Podívejme se třeba na učení, které je pro nás všude dlouho velikým problémem, který neumíme řešit do hloubky. Problémem učení je veliká vzdálenost k tomu, co se chceme naučit, dalším problémem je to že se učíme hlouposti, které z nás jenom dělají hlupáky. U mnohého je nemožné provést optimalizaci, protože je zde strach ze změny, a tak se optimalizace provede teprve tehdy když se systém zhroutí.