Rubriky
60

Jenom v pohádce je vše zadarmo

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Jeden důchodce mi na lavičce dneska v obchodním domě řekl že nejlépe se lidi měli u nás za Rakousko-uherská monarchie, je to jeho subjektivní pravda, ve skutečnosti se mají lidé nejlépe tam kde se za vše platí cena, kterou určuje aktuální situace, a cena není regulována monopolně státem nebo nadnárodními korporacemi.

V konzumní kapitalistické kultuře je vše o cenách za; práci, zboží, služby, atd. pokud je cena malá nebo veliká tak zde jsou problémy, cena je regulátorem pro ekonomiku, v některých kulturách je běžné se o cenu dohadovat u nás se o cenách nedohadujeme a respektujeme ceny které jsou pevně dané.

Kdo nebo co může za to že je cena chybná? Za chybné ceny mohou vždy ti co mají výhody a tak mohou ceny u něčeho snížit a u jiného zase zvýšit, lidi dělají chyby bylo a bude. Mnoho zaměstnavatelů nemůže sehnat zaměstnance, protože nabízí za dělnickou práci málo peněz, mnozí to řeší zaměstnáváním cizinců z východu, jenže tím vzniká mnoho neřešitelných problémů. Máme u nás ceny jako na západě a mzdy jako na východě, a média nám tvrdí že blbá nálada skončila a že se máme lépe.