Je globální měna utopie?

Vše se globalizuje a logicky tak jako vznikla EU měna tak může i vzniknout logicky globální měna co by to v praxi znamenalo? O globální měnu by se starala jenom umělá inteligence a člověk by nemohl nijak egoisticky do globální měny zasahovat. Stát by si už nemohl natisknout nekryté peníze a musel by začít škrtat náklady, aby se nedostal do státního bankrotu jako Řecko, díky tomu že přešlo na euro měnu. 
 
Umělá inteligence by zajistila stabilitu, a nebyla by zde inflace ani deflace, hodnota globální měny by byla tisíc let dokonale stabilní. Já to spatřuji jako globální ekonomickou diktaturu, ten kdo by se nedokázal optimálně přizpůsobit, ten by se dostal do nesplatitelných dluhů. 
 
Nejspíše by globální měna eliminovala rozdíly mezi státy, a zmizelo by clo a kontroly na hranicích. Nastal by veliký pohyb lidí po světě a to by vedlo k tomu, že by zde byl zaveden jeden světový jazyk a tím by byla nejspíše USA angličtina. Každý by si mohl najednou porovnat snadno plat a ceny s lidmi z ciziny, přesouvání výroby do Číny by nemělo už smysl, bohaté národy by zchudly, a chudé národy by zbohatly. 
 
Začali by vyrůstat obrovská města s mrakodrapy, ve kterých by žilo sto miliónů lidí. Skončili by daňové ráje, a to by eliminovalo parazity, co si žijí v ráji, daně by se platili globálně, a byla by zde globální politika a globální ekonomika. Skončila by degenerace a přelidnění, nemáš peníze tak zemřeš hlady a nikdo ti nepomůže, každý by se staral jenom o sebe.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.