Přeskočit na obsah

Je fotografování řemeslo nebo umění?

Záleží na situaci, a tak může být fotografování řemeslem i uměním, rozdíl mezi řemeslem a uměním je o originálu a kopírování originálu, umění vytváří originály a řemeslo vytváří kopie originálu, často je obtížné poznat co je originál a co je kopie. Velikým problémem je to, jak se něco stane snadným, a tak se najednou z umění stane řemeslo které někdy i zvládne i malé dítě.

Statisticky většina fotek na světě vzniká pomocí mobilních telefonů, nejsou to fotky moc kvalitní ani nejsou originální ale lidem takové fotky stačí, a tak prodej drahých fotoaparátů a kamer dlouhodobě klesá a mnozí výrobci tak zkrachovali. Podle mě každý fotoaparát, který má možnost výměny objektivů a má i hledáček, poskytuje profesionální fotografie, pokud jej používá profesionál. Zjistil jsem, že většina profesionálů nevyužívá všechny možnosti, které jim poskytuje profesionální drahý fotoaparát, a tak mají svoje rituály které nedokážou už změnit.

Fotografování je lov pomíjeních okamžiků, dobré je zajímavé fotky doplnit zajímavým textem v knize nebo na blogu, vše je zde o vyprávění příběhů, které nám umožňují poznávat to co je nám cizí, problémem je mít z vyprávění příběhů užitek, lidi by chtěli vše zadarmo, a přitom každý marně hledá práci s velikým ziskem problém je v tom, že je zde zaostalost v našem subjektivním myšlení, které nepochopilo základní principy vesmíru a života, podle kterých zde vše funguje.

 

         

Štítky: