Přeskočit na obsah

Jaký je největší rozdíl mezi socialismem a kapitalismem?

Možná si naivně myslíte že je zde kapitalismus a socialismus zde přeci už dávno skončil, z dálky to tak mediálně vypadá ale podívejme se na to objektivně a z blízka, jaký je největší rozdíl mezi socialismem a kapitalismem? Rozdíl je v daňovém zatížení pracujících lidí, čím menší daně platí pracující lidi tím více žijí v kapitalismu, socialismus je založen na velikých daních, které elita přerozděluje podle politického programu, v dokonalém kapitalismu nejsou žádné daně a není zde ani clo, podívejme se do přírody zde je dokonalý kapitalismus, protože zde nejsou daně a clo.

Paradoxem je že i když se vybírají veliké daně, tak každý stát má veliký dluh, kam ty společné peníze záhadně mizí? Stát je ekonomicky negramotný, a tak vyhazuje peníze za pitomosti, pokud by podnikatel fungoval tak jako funguje stát tak by okamžitě zkrachoval! Války a pandemie v nahotě odhalují to, jak stát ekonomicky funguje, jelikož je pro vás obtížné pochopit to, jak stát funguje, tak použiji přirovnání, není to nic nového pod sluncem, bajky používají mnoho století přirovnání ze světa zvířat ke světu lidí. 

Podívejme se na to, jak se chovají králíci ve králíkárnách a jak žije zajíc ve volné přírodě, stejné je to i se socialismem ve kterém se ze svobodných zajíců udělali králíci v králíkárnách, veliká sídliště s vysokými činžovními domy to jsou králíkárny. V kapitalismu nejsou králíci, ale jsou zde místo nich svobodní zajíci, co se starají jenom sami o sebe. Logicky zde platí čím více má králík svobody v kapitalismu, tím se má i lépe, následkem je neustálý konflikt, ve kterém jde vždy a všude o to nebýt králíkem a být zajícem.

Štítky: