Jak nechybovat při programování

Vše je zde chybně naprogramováno v nás a okolo nás, bezchybný program je zde jenom vzácnou vyjímkou něco jako bílá vrána. Obrazně je programování něco jako fotografování svatby, kdy musí fotograf mít správné technické vybavení, a musí umět správně ovládat fotoaparát, aby se mu fotografie správně i povedli. Většinou při fotografování svatby se mnoho fotek nepovede, a tak se to řeší tím, že se z velikého množství průměrných fotek, vybere málo nadprůměrných fotek. Program je mapa podle které se dosáhne cíle který je naprogramován, čím složitější a větší je mapa tím obtíženější je najít a odstranit chyby v programu proto se programátoři začali specializovat aby méně chybovali.
Velikým problémem u programů jsou změny se kterými se nemohlo počítat a tak se musí programy kvůli změnám aktualizovat a opravovat, často je zde požadavek na restartování operačního systému aby se mohli opravy a změny nahrát při startu operačního systému. Možnosti programátorů jsou velmi omezené mnohým nejsou to rozhodně kouzelníci co umí dělat zázračné programy bez chyb, už brzo zde bude umělá inteligence, co bude umět programovat, a umělá inteligence bude chybovat tisíckrát rychleji, než lidský programátor, pokud si někdo naivně myslí to, že umělá inteligence, nebude vůbec při programování už chybovat, tak on o programování, nic ještě neví.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu