Jak být tím čím jsi?

Tak jsem se posadil před kameru a začal jsem hovořit, kamera z nějakého neznámého důvodu přestala po krátké době fungovat, a přitom dosud fungovala bez problémů, další technické problémy byli s nahráním do počítače. Ono stejně se mi to video moc nepovedlo ale na to, že to byl první pokus tak to nebylo tak špatné. Vše je o tom se na něco dlouho specializovat, nic nového pod sluncem, v přírodě se každá forma života na něco mnoho století specializuje, a tak je v tom na co se specializuje úspěšná.

V lidské společnosti je snaha o to abychom byli univerzální a následkem jsou problémy na které není řešení. Z díla se pozná tvůrce, slova jsou dneska většinou jenom reklamou, která má snahu cizí lidi klamat, kdo chce prodat chválí a kdo kupuje ten kritizuje o tom to zde už mnoho století všude je. Víš jistě kdo skutečně jsi, nebo si jenom myslíš že jsi tím co zde děláš za výhody a peníze. Z lidí se stali pitomé loutky, které ovládají výhody a peníze, politici chtějí pomocí zákonů optimálně rychle změnit ekonomicky a sociálně konzumní společnost.

Opakem je; guru, kněz, prorok, mesiáš, kazatel, rabín atd. ti zase chtějí pomocí altruismu změnit egoisty, jenže to nefunguje, protože se mění u všeho dočasně jenom povrch. Velikým převratem byl vynález televize a později přišel internet a mobilní telefony, vše je dneska o tom, aby to bylo; jednoduché, rychlé, kvalitní, hezké, levné atd. Jenže každý zisk je spojen s nějakou ztrátou, pokud se k něčemu přiblížíme tak se musíme logicky od jiného vzdálit, následkem je povrchnost a bezcharakternost, je dneska tak těžké být sám sebou, když jsme jenom pitomé loutky, které mnohé snadno ovládá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *