Jádrem problému je kontrola, pokud kontrola nefunguje tak je zde možný úspěch pomocí podvodů a podrazů

Nejvíce lží je o penězích. Ten kdo má peníze je zloděj a lhář, nadbytek je přeci postaven na nedostatku, ti co jsou nahoře, to jsou paraziti. To je ale jenom obyčejná závist, když budete milionářem tak budete mluvit zcela jinak! Myslíme a konáme podle situace, vše je zde loutkou, kterou ovládá situace, peníze jsou odměnou za úspěch, vše je zde závod o úspěch, je zde mnoho povolaných a minimum těch co jsou vyvolení a tak jsou nahoře.

Jádrem problému je kontrola, pokud kontrola nefunguje tak je zde možný úspěch pomocí podvodů a podrazů, podívejme se na nemoci a jejich příčiny, zjistíme to, že většinou je příčinou selhání kontroly u nás nebo mimo nás. Co je to inflace nebo měnová reforma, je to selhání kontroly nad penězi, a následkem je znehodnocení hodnoty peněz, hodnotné je to co potřebujeme a je toho nedostatek.

Pokud se natisknou virtuálně nekryté peníze tak následkem je znehodnocení peněz, je to jako s porušováním autorských práv, pokud se porušují ve velkém autorská práva, tak následkem je zánik kvalitních autorů, a místo nich zde jsou nekvalitní autoři, co nabízejí ubohé náhražky s nulovou hodnotou. Ano, bude líp, těm co jsou úspěšní, následkem jsou kariéristické závody o výhody a jistoty, při těchto závodech se často podrážejí nohy, co s tím uděláme?