Já jsem slušný člověk, ale ty jsi zloděj, jde jenom o to házet špínu lopatou na druhé a uhýbat rychle tomu co po mě druzí házejí za špínu. Soutěž o odhalení největšího zloděje v naší České politice zahájil sociální demokrat. Podle něj neslýchaně kradl ministr dopravy za ODS, během jehož úřadování získala stavební společnost s anonymními akciemi státní zakázky v řádu více než 10 miliard korun a jejíž akcie poté prodal, čímž pohádkově zbohatl. Koupil si pak vilu v Toskánsku a fotbalový klub Slávie v Praze a nyní jen blaženě korupčně chrochtá. On dále obvinil známou pěvkyni oslavných písní o americké bratrské armádě.

V roce 2009 prý nakoupila letouny CASA 2x dráže než Portugalsko za 3,5 miliardy korun a provize byla tedy velmi tučná. Jeden poradce zakoupil pro VZP software za 100 milionů na vymáhání pohledávek, který nikdo nepotřebuje, protože vymáhání mají řešit finanční úřady. Všechno mizí v anonymních firmách s akciemi na doručitele. Poté, co on podal výčet tunelů a korupčních švindlů, přiběhl k mikrofonu jeho stranický kolega. Sdělil, že se právě vrátil a v Ostravě byl zbit.

Proč a od koho, bohužel neprozradil. Jeho asistentku lupiči prý zbili dokonce do bezvědomí. Znásilněna, ale nebyla to je velmi dobrá zpráva. Policie prý nemá peníze na provoz a snižuje stavy. Tohle, přátelé, je rozpad státu! Volal vzrušeně jeden politik. A kdo je hlavním korupčníkem, vládního poslance od roku 1996 a bývalého předsedy sněmovny? Jeden politik poslal 143 milionů firmě Prague Military Hospital Concession (kvůli neúspěšnému projektu v areálu Ústřední vojenské nemocnice), kterou ze 75 % vlastní společností EC Property s neznámými anonymními akcionáři. Jsou tam nějací dva bílí koně.

Na ty se neptám. Já se ptám, komu to patří! Tuší on, komu ty peníze dal? Úplně bezdůvodně, přátelé. Protože to říká zpráva NKÚ, že nebyl žádný důvod ty peníze dávat! Volal jeden rejpal. On prý krade dále. Stamiliony z Promopra prostě zmizely a nestalo se vůbec nic. On má prý informace z tajné zprávy BIS včetně jmen představitelů justice na osoby z kriminálního prostředí či existenci klientelistických vazeb, které mohou vážně ovlivnit soudní řízení.

Předseda z korupce podezřelého Městského soudu v Praze je podle něj sám podezřelý, protože obvinil BIS z korupce. Socanský útok nemohl nechat bez povšimnutí občanský kapoun. Začal ohavnou antisemitskou poznámkou, prý když slyší kázání sociálních demokratů, je to jako by mu bývalý ředitel Mezinárodního měnového fondu kázal o sexuální zdrženlivosti. Snad si vládní zmocněnkyně ihned udělala poznámku do svého sešitku.

On rozjel udání sociálně demokratických kasírtašek ve velkém. Vláda sociální demokracie v roce 1999 prodala 46 % akcií Mostecké uhelné společnosti bez soutěže firmě Invest Energy ze Švýcarska za 650 mil. korun. Tato firma poslala ihned 5 milionů dolarů na účet firmy přítele šéfa ČSSD, lobbisty a zbrojaře, Musely jako provizi za pomoc. Odtud peníze putovaly řetězcem kyperských firem a účtů a k jednomu z nich měl přístup i jeden poradce.

Více než jeden milion dolarů, tedy více než v tehdejším kurzu 34 milionů korun z této provize, šlo koncem roku 1999 a v roce 2000 přes Panamu a Švýcarsko až do tuzemské firmy NOMA INVEST. Ve firmě tehdy působil šéf ekonomické sekce sociální demokracie. NOMA INVEST v roce 2000 poskytla půjčku deset milionů korun nadačnímu fondu Zdraví pro studenty. Ten krátce předtím založil jeho blízký spolupracovník, tehdejší místopředseda sociální demokracie.

Podíl 46 % v Mostecké uhelné společnosti byl prodán za 650 mil. korun zjevně pod cenou, když jenom hodnota akcií byla stanovena téměř na 5 miliard korun a tržní hodnota těch samých akcií dnes se pohybuje někde okolo 20 mld. korun. Podivné provize přes Kypr převedené na tajné účty, který se stal na podnět náměstkem ministra průmyslu a obchodu a od kterého si právě tehdejší předseda sociální demokracie koupil za necelých 20 milionů korun podíl ve společnosti Moravia Energo, který obratem prodal za 110 milionů korun a zázračně zbohatl.

Předseda vlády zuřil. Kradou, a ještě si dovolí nás obvinit z korupce. Hřímal, že než on začne ukazovat prstem na někoho jiného, měl by ukázat do svých vlastních stranických řad a tázat se, jak zázračně bohatnou sociální demokraté. On vzteky prskal, že sociálně demokratická vláda v roce 2004 prodala tehdejší 46% podíl v ostravské OKD bez soutěže firmě Karbon Invest za 4,1 mld. korun, ačkoli tržní podíl byl firmou Ernst & Young odhadnut na 24 mld. Korun a skupina J&T nabízela 9,1 mld. korun.

Jen hodnota bytů OKD byla podle posudku Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ odhadnuta na 6,5 mld. korun. Pod celou krádeží je podepsán tehdejší ministr financí. V roce 2003 koupila od státu za 800 milionů korun 49procentní podíl v plzeňské Škodě Holding skupina Appian Group, která ho poté prodala za 11 miliard. Nejvíc kradli sociální demokraté na ministerstvu obrany. Ano, tam se opravdu krade hodně.

Nákupy švédských dělostřeleckých radarů Arthur za 1,8 miliardy korun a protiletadlových kompletů RBS-70 za 1,1 miliardy, ekologická likvidace munice za 2,8 miliardy, vše bez výběrového řízení. Jen co on odešel od mikrofonu, chopil se ho znovu ten druhý a pálil ze všech hlavní. Ten mizera prý kradl nejvíce. Vybíral od firmy Steyer za předražené a nepotřebné transportéry Pandury. Roman z ČEZu. Všichni prý kradli.

V udavačském rodeu pokračoval komunista (prý se kradou stamiliardy) a opět (On prý platí všechny a ten zase šetří na lidech, aby mohl rozdávat svým kamarádům). Mimochodem, on platil i narozeninovou party exprezidenta a sametového restituenta Havla. Kdo ví, zda ne z peněz z rozkradených OKD. Potřebu obhájit se z ukradení 143 milionů firmě Prague Military Hospital Concession cítil ministr. Prý kradl ten druhý a ne on, když několik dnů před parlamentními volbami v roce 2010 byla podepsána smlouva na závratných 6,4 miliardy na ubytovnu pro vojáky, s bazénem a dalšími věcmi, tj. o 400 % více, než byly původní záměry.

On prý neznal míru a kradl jako straka ještě pár dní před koncem funkce. Nakonec dostala firma Prague Military Hospital Concession „jen“ odstupné 143 milionů. Situace v českém parlamentu se tedy vyvíjí slibně. Poslanci se shodli, že všichni hrozně kradou, jen ještě nebyl jmenován absolutní vítěz. Brzy bychom mohli očekávat místo nepřímých nařčení a obvinění jasné informace: kdo, s kým, jak a kolik ukradl. Těmito informacemi naši politici evidentně disponují a snad poklička bouchne už brzy. Mohli bychom se dozvědět nevídané věci, jak to chodí v naší parlamentní demokracii a právním státě. Díky bohu se smát politickým sviním mohu, tak to je že každý politik sobeckou sviní je.