Přeskočit na obsah

Informační blázinec

V okamžiku, kdy zde byla možnost zaznamenat informace a programy na papír tak vznikl informační blázinec, potom se začali ve velkém informace tisknout na papír a dneska se informace digitalizovali, a tak je zde; mobilní telefon, počítač, rádio, televize, internet atd. Obrazně je to jako s balením kufru na dovolenou u moře, většinu toho, co dáme do kufru nebudeme na dovolené potřebovat!

Podívejme se na populární knihy z hlediska optimalizace a zjistíme že většina obsahu těchto knih nemá pro nás žádnou informační hodnotu, proč se vlastně vytvářejí informace a programy co nemají pro nás žádnou hodnotu? Jde zde vždy o lenost optimalizovat nabídku informací a programů!

Lidová moudrost to jsou optimalizované informace, a tak nám stačí minimum informací k tomu abychom pochopili něco co je složité. Podívejme se třeba na svatou bibli zde je klasická ukázka toho, že většina obsahu je bez informační hodnoty. Hodnotu má pro nás to, co potřebujeme a je to obtížně dostupné, potřebujeme si v informacích a programech udělat konečně pořádek! 

Štítky: