Není zde inflace jenom u hodnoty peněz je zde i inflace u hodnoty lidské práce, podívejme se na cenu benzínu v roce 1961 stál litr benzinu 2 Kč v roce 2021 stojí litr benzínu 35 Kč! Aby mělo centrum nadbytek peněz tak zde musí být; clo, daně, poplatky, pokuty, inflace atd. nadbytek je možný jenom díky nedostatku!

Centralismus je zde už mnoho tisíciletí a příčinou vzniku centralismu je vždy veliká koncentrace lidí na malém teritoriu a tím potřeba začít násilně život lidem organizovat pomocí centralizovaného systému odvozeného od toho, jak funguje armáda.

Problémem každé centralizace je nepružnost systému, který se nedokáže pružně přizpůsobit změnám a situaci, klasickou ukázkou je zde každé dogmatické svaté náboženství, které popírá násilně; fyziku, chemii, logiku, pravdu, sebelásku, sex, nahotu, rozum, realitu atd.

Právě skončili politické volby a statistika ukázala to, že volby vyhráli ti, co nešli k volbám, protože jim došlo, že nemají možnost si zvolit stranu, která realizuje konec centralizace, a tak zde bude fungující decentralizace! Pokud zde nebude možná nikde na světě centralizace tak skončí; inflace, války, pandemie, extrémismus, vandalismus, dogmatismus, populismus atd.

Vše zde jsou příčiny a následky, komu není rady tomu není pomoci, podívejte se do přírody zde je všude decentralismus, a proto příroda optimálně funguje, nevymýšlejte to, co je v přírodě už vymyšleno a otestováno!  Centralizace je obyčejný monopol, který dělá z konzumentů pitomce a tím i ubožáky.

Zlo zde spáchal ten, kdo se má dobře nebo se chce mít dobře, je to zde celé jenom pokrytecká hra a boj o to, jak se mít dobře díky egoismu, není na světě; feudalismus, komunismus, socialismus, kapitalismus, humanismus atd. je zde všude mnoho tisíciletí jenom centralismus!