Historie se opakuje jako počasí

Samota může za většinu civilizačních nemocí, člověk může být sám, i když je obklopen mnoha lidmi, problém je v tom že jde o cizí lidi, který je ten druhý lhostejný. Vše zde jsou příčiny a následky, logicky to že je zde problém se samotou to musí mít nějakou příčinu, tou příčinou je bída, ten kdo je bohatý ten nemá problémy se samotou. V okamžiku kdy vznikli daně a clo tak vznikla i bída, stát nahradil rodinu a tím uvrhl lidi do bídy hmotné i duchovní, ryba smrdí od mocné a bohaté hlavy, nadbytek pro ty co jsou nahoře je založen na nedostatku pro ty co jsou dole a je zcela jedno jestli je zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus, komunismus, demokratismus, nacismus, hinduismus, buddhismus, islamismus, protekcionismus, atd. to vše jsou jenom nástroje, určené k tomu, aby ti co jsou nahoře, mohli snadno ovládat ty, co jsou dole, rovnost je zde jenom ve smrti. 
 
Sídliště to jsou jenom levné ubytovny pro ubožáky, bohatí lidé nebydlí na panelovém sídlišti, ale mají rodinný dům, se zahradou a garáží. Většina lidí jsou svým způsobem bezdomovci, protože malý byt na sídlišti nelze nazvat domovem, co je to za domov když vás sousedi ruší hlukem a neustále do vašeho bytu chodí někdo kontrolovat spotřebu vody nebo tepla? Z moderního člověka se stal malý šroubek, který je utažený ve velikém stroji na výhody a jistoty, když je šroubek vadný tak se nahradí za jiný šroubek, každý je snadno nahraditelný. Když jsem nedávno sledoval vojenskou přehlídku v televizi tak jsem si uvědomil ubohost naší konzumní civilizace, k čemu je nám naše armáda, která je malá a zaostalá, že je pro velikou válku nepoužitelná. 
 
Ono když statisticky vyhodnotíme kolik bychom mohli v našem státě propustit zbytečných zaměstnanců po modernizaci a optimalizaci, tak nám vyjde, že polovina zaměstnanců je zbytečných, a pokud bychom je propustili, tak by se to na ekonomice a politice neprojevilo. Často mediálně slyším, že se nemusíme vůbec bát v EU nezaměstnanosti, protože vzniknou jistě nová pracovní místa, to bychom museli rozpoutat válku zničit mnoho hodnot a pozabíjet mnoho lidí tak jistě vzniknou nová pracovní místa, ona se historie totiž ve vlnách neustále opakuje! Peníze elitě nesmrdí, miliony mrtvých lidí ve veliké zbytečné válce to je jenom statistika, tragédie je, když zemře mocná celebrita stářím v nemocnici.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.