Přeskočit na obsah

Herci potřebují zrcadlo

Vše je zde divadlo, ve kterém je každý člověk od narození do smrti hercem i divákem, aby mohl herec hrát svoji roli tak se musí na sebe před vystoupením podívat do zrcadla a upravit se tak aby byli diváci spokojení, tak jako si herci před zrcadlem upravují vzhled tváře a oblečení tak si herci upravují i svůj charakter, aby dobře zahráli svoji roli a tomto divadle.

Nová doba je spojená s tím že místo klasického divadla je zde; rádio, televize, kino, internet atd. to co bylo v minulosti populární klasikou to dneska už nikoho nezajímá, skončila doba hereckých celebrit a začíná přicházet digitální doba ve které bezcharakterní herce nahradí počítačové simulace a virtuální realita! Tak jako nejsme nikdy připravení na; války, revoluce, konflikty, krize, reformy, inflaci, změny, katastrofy, pandemie atd.

Tak nejsme připravení na to, že místo osobních vztahů, zde budou už jenom neosobní anonymní vztahy, ve kterých nebudeme moci už uplatnit svoje herecké schopnosti. Nová doba je o náhražkách, originál je drahý, a tak jej nahradí levná náhražka, místo živého herce na divadle, kde jsou živí diváci, zde bude virtuální simulace něco jako jsou moderní počítačové hry, vše bude založeno na umělé inteligenci, která zablokuje jakýkoli egoistický pokus o porušení optimálních pravidel, bude to obrazně jako rychlá jízda po dálnici, kde se za chybu musí zaplatit veliká pokuta, nebo je zde smrt.

Pevným bodem nové digitální doby bude kontrola kvality, vše, co nebude kvalitní to se bude automaticky eliminovat a recyklovat! V mnohém to bude připomínat komentáře v systému WordPress kde umělá inteligence automaticky eliminuje ubohé komentáře a potom nastoupí moderátor blogu nebo stránky, který rozhodne o tom, co se zveřejní jako komentář. Skončí doba kultu osobnosti a titulů, každý bude jenom globální statistické číslo s nulovou hodnotou, jakýkoli pokus o to být příživníkem který se odmítá přizpůsobit virtuálnímu systému s umělou inteligencí, bude v zárodku optimálně eliminován.

V mnohém se to bude podobat profesionálními sportu ve kterém není možné lhát a krást! Skončí tak globálně zlá doba, ve které byla; propaganda, reklama, dogmatismus, fanatismus, extrémismus, vandalismus, terorismus, idealismus, humanismus atd. celé to vnímám jako postoupení naší konzumní společnosti do vyšší úrovně hry o hodnoty, kdy se amatéři promění na profesionály. 

Štítky: