Filosof Vit Kouba a ekonom Tomáš Havránek

Ekonom Tomáš Havránek mě poprosil o radu, jak řešit ekonomickou a politickou krizi?

Vit Kouba

Nejsou na světě lidi tak zde není ekonomická krize, za ekonomickou krizi mohou lidi, co dělají chyby, nahradíme lidi za umělou inteligenci a autonomní roboty, vše je zde dočasným evolučním experimentem, člověk nebyl evolucí stvořen k tomu, aby žil jako pitomý dobytek v pokrytecké civilizaci!

Tomáš Havránek

Takové radikální řešení ekonomické a politické krize se nebude lidem líbit, lidi potřebují řešení, které se jim bude líbit a se kterým budou souhlasit.

Vit Kouba

Existuje pouze člověk jako egoistický subjekt, nejsou zde lidi jako objekt, to je třeba konečně pochopit, každý člověk na světě zde evolučně bojuje jenom za sebe, spolupráce je vždy a všude obchod, který se egoistickým jedincům dočasně vyplatí, pokud se spolupráce nevyplatí tak je zde snaha spolupráci rychle násilně ukončit, protože jde už o parazitování člověka na člověku.

Tomáš Havránek

Váš pohled na politiku a ekonomiku je pesimistický a můj pohled je optimistický proč vnímáte politiku a ekonomiku pesimisticky?

Vit Kouba

Nevnímám politiku a ekonomiku pesimisticky ani optimisticky vnímám politiku a ekonomiku takovou jaká objektivně je, politika a ekonomika to je jenom program a program buď funguje nebo nefunguje, pokud něco nejde už opravit, musí se to novým nahradit a dokud to nepochopíte do té doby nenajdete odpověď na to proč nefunguje mnoho tisíciletí všude politika a ekonomika. 

 

 

  

Příspěvek byl publikován v rubrice Chyby se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *