Evoluce je jako šachová hra

Ideální by bylo, pokud by zde byl pro všechny lidi ekonomický a psychický ráj, jenže to je v současnosti naivní utopie, problémem je zde to že jsme mnohým limitováni a nemůžeme tyto limity překročit, svým způsobem zde má každý svůj evoluční osud a může změnit jenom bezvýznamné maličkosti.  Následkem je snaha uniknout před svým osudem pomocí víry v bludy nebo pomocí léků a drog, jenže stres a deprese je jako stín před kterým nikdo neuteče.

Evoluce je jako šachová hra, ve které prohraje ten, kdo chybuje, není na světě člověk, který by nechyboval, lidi dělají chyby s tím nejde nic udělat, chybujeme z mnoha příčin, mnohdy nemůžeme za to, že chybujeme, a tak se zbytečně rozčilujeme. Nechybují jenom lidi, ale chybují i zvířata a rostliny, lze se setkat i s tím že chybují programy a operační systémy, dokonalost je zde vzácnou výjimkou.

V současnosti je zde veliký problém s pandemií, která narušila náš poklidný život, lidi mají díky civilizaci malou imunitu, a tak snadno podléhají nakažlivým nemocem. Problémem je to že nemocní rodiče předávají svým dětem svoje nemoci a špatně děti vychovají, jakmile je špatný začátek života tak je u člověka jeho osud špatný, musíme se zaměřit prioritně na kvalitu lidí, protože bez kvalitních lidí zde nebude kvalitní společnost. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *