Přeskočit na obsah

Dokonalý manažer je iluze

Každý úspěšný manažer je sobecká svině, která se snaží dostat bezcitně a bezcharakterně k velikému ekonomickému korytu, aby se mohla mnoho ekonomicky nažrat a potom se z vysoka na svoje podřízené vysrat. Svatou biblí všech manažerů je Machiavelismus, který vychází z knihy Vladař. Pro ty, co o této knize neslyšeli, tak ve zkratce je zde podrobný návod, jak se stát snadno a rychle velikou sobeckou sviní, bez citu a charakteru. Je to jako ve sportu, kde jsou ligy a musíte neustále bojovat ze všech sil, abyste byli v první lize, konkurence je tvrdá a nemilosrdná a snaží se vás zničit jakýmkoli způsobem, vydírání a korupce je zde něčím naprosto běžným, s čím se každý úspěšný manažer musí prát neustále a nikomu zde nelze věřit a cokoli hodnotného mu svěřit.

Rád hraji vrcholově šachy a fascinuje mě zde strategie, kdy strategická výhoda je mnohdy více než hodnota figurek na šachovnici, to samé platí i u práce manažera, strategické výhody jsou zlatý důl a ten kdo je má, ten má i zlato v bance ve svém trezoru. Vše je o duševní síle kdy to, co je duševně silnější vyhrává nad tím, co je duševně slabší, někdy je nutné spojit mnoho duševně silných manažerů do týmu, aby se vyhrál nějaký boj o veliké strategické výhody, a zde se ukazují kvality úspěšných manažerů, co dokážou ovládnout veliký tým složený z manažerů.

Vše je o duševním zdraví, protože jenom ten, kdo je duševně zdravý je i duševně silný, a tak i vyhrává nad těmi, co jsou duševně slabší, z dálky může mnohý úspěšný manažer vypadat jako by byl dokonalý, stačí jej ale posadit k počítači a dát mu za úkol porazit profesionální šachový program a najednou se ukáže to, že je náš dokonalý starý manažer duševně na úrovni dítěte ve věku 15 let, protože mnohé dítě ve věku 15 let je na stejné úrovni v šachové hře s počítačem.

Štítky: