Přeskočit na obsah

Dokonalá civilizace

Proč není civilizace dokonalá? Bylo zde za mnoho tisíciletí mnoho tisíc snah o to, aby byla civilizace dokonalá ale byla to marná naivní snaha, náboženství se snažilo stvořit dokonalého člověka, politika se snažila stvořit dokonalou ideologickou centralizaci, věda se snažila stvořit dokonalé stroje a dokonalé programy, jenže to vše v praxi neuspělo.

Problémem bylo lidské tělo, které není dokonalé, cesta je v nahrazení lidí za autonomní roboty a umělou inteligenci, nejsou na světě už nikde lidi tak je zde dokonalá civilizace. Zaměstnavatelé potřebují zaměstnance, co pracují jako roboti, a tak jim vyhovíme a robot prezident bude vyznamenávat roboty, v továrnách budou roboti vyrábět roboty. Už zde nebudou nikde dogmatické totality, ve kterých se z lidí stávají ekonomičtí otroci s nulovou hodnotou pro totalitu.

Mohli bychom sice dát lidem do hlavy inteligentní čipy, nebo bychom mohli vyndat lidem z hlavy mozky a ty potom napojit na virtuální realitu, jenže tato revoluční řešení jsou jenom evolučně povrchní, je třeba pochopit to že z nuly nikdo číslo neudělá, lidi jsou už natolik zastaralý systém že zde už není možné tento genetický systém evolučně nijak zachránit.  

Štítky: