Čas nejde vrátit nazpět protože by to vytvořilo mnoho zbytečných problémů, co bylo nezměníme a o tom co bude nic nevíme, vše je tak zde dočasně. Čas se pohybuje různou rychlostí a situace určuje rychlost času, pokud se čas zastaví je většinou problém, aby se čas znovu rozběhl, smrt to je trvalé zastavení času. Všechny hodnoty pro svůj vznik potřebují čas, aby ti, co jsou nahoře ušetřili svůj čas tak tvorbu hodnot přenechávají těm, co jsou dole, a tak je dole nedostatek času a nahoře je nadbytek času.

Pokud něco milujeme tak tomu věnujeme hodně času a tím nemáme na ostatní čas, pokud se něco rychle pohybuje tak při fotografování je potřeba nastavit velmi krátký čas osvětlení, aby byl obraz ostrý. Díky času zde hodnoty vznikají a potom zanikají, vše je zde ovládáno časem, k čemu je vám moc a bohatství, když nemáte pro sebe dostatek času.

Napsat knihu která bude dlouho populární to dokáže jenom ten kdo na to má dostatek času, na diplomové práce nemají studenti dostatek času, a tak tyto diplomové práce nejsou populární a psát tyto diplomové práce je tak ztráta času. Čím více lidi plýtvají svým časem na hlouposti, tím méně mají času na sebe, pokud si koupíte hodinky tak brzo zjistíte to, že je čas vaším pánem.