Přeskočit na obsah

Čipy v mozku s umělou inteligencí budou nejprve u zvířat

Vše se dneska modernizuje a optimalizuje, je jenom logické že už brzo přijdou výsledky výzkumu s čipy v mozku kdy to nejprve otestujeme na zvířatech a potom začneme testování na lidech. Z minulosti víme to, že veliké vynálezy se do praxe zavádějí pomalu protože je zpočátku k nim nedůvěra a je zde i problém s vysokou cenou a malou kvalitou.

Podívejme se třeba na internet, trvalo deset let, než se začal internet stávat ekonomicky dostupným i chudým lidem, kdy bude ekonomicky dostupný čip v mozku i pro chudé lidi to nikdo dneska neví, optimisti tvrdí že čipy do hlavy pro každého člověka budou už v roce 2050 a pesimisti tvrdí že to bude až v roce 2100, z pohledu evoluce je jedno, kdy začne globální očipovaní lidí, důležité je že k tomu jednou jistě dojde.

Logicky se lidi rozdělí na ty, co souhlasí s očipovaným všech lidí a ty co s tím nesouhlasí, v minulosti byl podobný problém se zaváděním toho že děti chodili povinně do školy a dneska se chození do školy bere ve vyspělém světě jako samozřejmost. Tak jako první mobilní telefony za moc vývojově nestáli tak i první čipy do mozku taky za moc vývojově stát nebudou, ale vývoj zde bude velmi rychle evolučně pokračovat, a tak se budou staré čipy neustále nahrazovat za nové čipy a taky zde budou i neustále nové aktualizace.

Brzo dojde logicky k tomu, že lidem, co nemají v hlavě čip, bude zakázán vstup do civilizace a ten kdo tento zákaz poruší, ten automaticky dostane do hlavy čip, kdo chce s očipovanými lidmi v klidu a míru žít, ten i musí v hlavě čip mít, pro nikoho nebudou globálně výjimky nebo imunita. Pokud bychom se mohli optat někoho na to jaké to je dostat do hlavy čip a jak se mu s čipem žije, tak bychom dostali odpověď. Je to jako počítačová hra, ve které se postupuje do vyšších úrovní hry a není možné hru ukončit nebo přerušit, dokonce i ve spánku je zde pro mozek práce. 

Štítky: