Děti dneska patří konzumní společnosti

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Život to je systém, mrtvá hmota má systém, jak se stát živým systémem, a když systém funkčně selže, je zde nemoc a smrt. Obrazně je to něco jako operační systém v počítači, bez operačního systému by nám byli počítače k ničemu.

Život na této planetě je tedy logicky ekosystém, co je to vlastně systém? Systém jsou; informace, programy, inteligenci, servis, kontrolu, fantazii atd., které využíváme k tomu, aby se zvládlo něco složitého, na zvládnutí toho, co je jednoduché stačí jenom program.

Obrazně je systém jakousi továrnou, kde je mnoho dělníků a strojů, každá továrna časem zastará, a oprava se už nevyplatí, proto se musí stará továrna nahradit novou továrnou. Z nuly všechny systémy vznikají, a v nuly se zase navrací, je to nekonečný kruh vzniku a zániku.

Systémy lze roztřídit podle; kategorie, symbolů, velikosti, hmotnosti, hodnoty, rychlosti, složitosti, kvality, optimalizace, pružnosti, popularity, tříd, módy atd. Některé systémy jsou pevně spojené s produktem a jiné systémy nejsou s produktem spojené, jak vlastně všechny ty systémy zde vznikli, kdo je tím všemocným Stvořitelem?

Tím stvořitelem je zde čas, on má na to dostatek času a pomocí evoluce tak vytváří systémy pro Absolutno a pro ekosystémy. Není zde žádný všemocný Bůh, který stvořil Adama a Evu, to jsou jenom svaté pohádky, pro naivní hlupáky.

Naše veliká lidská inteligence je zde díky výhodám a jistotám, které máme, pokud se dítěti po narození neposkytnou výhody a jistoty, tak dítě nebude inteligentní, a jeho život bude ubohý, rodina je základem pro budoucnost kultury, jakmile je rodina v krizi, tak je v krizi i kultura.

Mnoho dětí se setkává s rodiči, co se o děti nechtějí starat, příčinou je zde to že se z rodičů stali krysy, co běží krysí závody, a tak nemají náladu a čas na svoje děti, stejně děti dneska patří konzumní společnosti, která z dětí udělá ubohé krysy, co budou běžet po celý život krysí závody o výhody a jistoty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *