David Černý a Vit Kouba

Z díla spatříme tvůrce David Černý tvoří moderní sochy, Vit Kouba tvoří moderní kulturu, oba tvůrci jsou disidenti a každý bojuje s dogmatickými totalitami jinak. Vše je o tom že akce vytvoří reakci a po příčině je zde následek, a tak pokud je společnost rozdělená na ty co jsou nahoře a ty co jsou dole tak následkem je snaha o to, aby zde byla mezi lidmi mocenská a ekonomická rovnost, a tak zde nebyla závist a nenávist.

Disidentů bylo v minulosti velmi mnoho a většinou skončili jako mučedníci které totality násilně eliminovali, kdo nejde s námi jde proti nám a bude tak eliminován, nikdo nebude stát zbaběle opodál o tom jsou dogmatické totality! Bajky vznikli díky cenzuře, která nedovolila kritiku dogmatické totality, a tak bajky na zvířatech ukazovali, jak funguje pokrytecká totalita.

Všechny totality jsou jako staré knihy, které jsou plné teorie, která v praxi nefunguje, a tak logicky disidenti požadují, aby se staré knihy nahradili za nové knihy, které budou v praxi fungovat, a tak zde bude všude dobrá nálada. Nový dům potřebuje i nové základy, naše konzumní kultura je jako starý dům, kde nejsou výtahy a ústřední topení, který nám špatně slouží, a tak toužíme po tom, že se postaví nový dům, který nám bude dobře sloužit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *