Co je to operační systém pro počítače?

Abychom mohli používat počítače tak do nich je třeba nainstalovat operační systém, mnoho počítačů má už operační systém od výrobce nainstalovaný. Jsou operační systémy velmi rozšířené a potom jsou málo rozšířené operační systémy. V minulosti neměli počítače operační systémy, a tak bylo ovládání počítačů složité natolik že to zvládli jenom specialisti. Počítače jsou naprogramované stroje, problémem jsou zde chyby, dokonalost je iluze. V reklamě vše vypadá bezchybně, v realitě narazíte na chyby, a i vy budete dělat často chyby.

Dalším problémem je to že je zde rychlé zastarávání u počítačů a operačních systémů to znamená investovat peníze a čas abychom mohli počítač a operační systém používat. U počítače je důležité, kdo jej bude používat a na co jej bude používat, často jsou na internetu spory o to, co je lepší, každý zde hájí to, co mu vyhovuje. Mě vyhovuje klasický počítač s grafickou kartou, který jsem si z dílů sestavil a nahrál do něj Windows 11. Zkoušel jsem i macOS a KDE neon, ale zde mi vadí nedostatek programů, na jaké jsem z Windows dlouho zvyklí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows 11 se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *