Od počátku našeho evolučního vzniku v ekosystému se snažíme najít to co je pro nás nejlepší, nejprve jsme začali u uspokojení potřeb našeho těla, aby nám tělo dobře dlouho sloužilo a když jsme vyřešili to, jak se postarat o naše tělo, tak jsme začali řešit to, jak se postarat o naši psychiku, uspokojit naši psychiku je velmi obtížné, protože naše psychika se neustále mění podle situace, a tak to co dříve psychiku dokázalo uspokojit to dneska už nedokáže psychiku uspokojit.

Psychiku nejvíce uspokojí protiklady, a tak muže přitahují ženy, lidi z města přitahuje divoká příroda atd. problémem je to že pokud psychiku uspokojíme pomocí protikladů, tak se brzo dostaví pocit nasycení a psychika hledá něco jiného, co by jí dokázalo uspokojit. Podobná je i situace u toho co jíme, a tak pokud dlouho jíme ve spěchu jenom rychlé občerstvení, tak brzo dostaneme chuť na teplé jídlo v restauraci nebo doma. 

Velmi populární se stali léky na psychiku a psychické drogy, to vedlo k tomu, že místo chození do kostela, psychopati a devianti chodí do hospody na pivo a zde kouří cigarety. Víme to, že drogy škodí našemu zdraví, ale nevíme, jak vyřešit to, že je zde veliká spotřeba drog? Nejsou zde ale jenom chemické drogy, drogou je i; zdraví, inteligence, vědomosti, popularita, moc, bohatství, výhody, svatost, láska, sex, jídlo, spánek, pravda, štěstí atd. vše co nám způsobuje deprese, pokud to už nemáme, to je nám drogou!

Já jsem váš pravý svatý pastýř, následujete mě a já vás dovedu do konzumního ráje, kde se z vás stanou svatí andělé, o tom je zde každá svatá ideologie už mnoho tisíciletí, sliby se slibují a blázni se radují, bylo a bude! Zázraky jsou jenom ve; snu, pohádce, propagandě, reklamně atd. v realitě nejsou možné zázraky, protože zde platí reálná pravidla, která je třeba pochopit a respektovat! Vždy se ptej na to, komu to nejvíce prospěje, pokud uvěříš naivně na nějaké zázraky, za vším je zde; soutěž, hra, boj, pokrytectví, závist atd.

Ve snaze se mít dobře jsme zlí, a tak je nám ten druhý peklem, nemůžeme se mít všichni dobře protože nadbytek je založen na nedostatku a dobro je zde díky zlu, žijeme v realitě, kde jsou protiklady a po akci je zde reakce. Civilizace je pro nás psychickým vězením a fyzickým domovem který milujeme, bez domova se z nás stávají ubožáci a tím je zde začarovaný kruh závislosti na životě v psychickém vězení kde není pro nikoho už pravda a láska, protože v psychickém pekle je dobrota žebrota.