Co je příčinou nadbytku špatných zpráv?

Mnoho století zde je s něčím nespokojenost, a tak se nespokojení lidé scházejí a jsou zde i ti co k těmto lidem promlouvají a nabízejí jim nějaké nové ideologické a sociální programy, jak vyřešit jejich nespokojenost, aby se pomocí změn měli lidé lépe. Někde je v konzumním systému mnoho chyb, a tak se snažíme chyby najít a opravit, toužíme po tom se mít lépe to je normální, ale naše úspěchy jsou dočasné a malé.

Já jsem váš pravý vůdce následujete mě, o tom je; ekonomika, náboženství, politika, filosofie, věda, společnost atd. následujeme pokorně ty, co mají nějaké dobré plány, které bychom mohli realizovat. Za mnoho století bylo na světě veliké množství chytrých vůdců, co měli dobré plány, problémem bylo vždy tyto plány v praxi uskutečnit, problémem je to že teorie v praxi nefunguje optimálně.

Teorie počítá s ideálními podmínkami, ale v praxi nejsou ideální podmínky a neustále se mnohé mění! Je to pořád o špatných zprávách, ze kterých je nám špatně, co je příčinou velikého množství špatných zpráv? Příčinou všech špatných zpráv jsou chyby v nás a okolo nás, svět, ve kterém existujeme není evolučně dokonalý! Jsou zde dvě cesty, jedna cesta je o hledání dokonalosti a druhá cesta je o smíření se s tím že dokonalost je iluze.

Mladý člověk je plný optimismu, a tak se vydává na cestu dokonalosti, starý člověk je plný pesimismu, a tak se vydává na cestu smíření s tím, že dokonalost je iluze. Potom zde jsou i nerozhodní lidé co nevědí na jakou se mají vydat životní cestu, a tak neustále zkoušejí různé cesty, a tak jsou pořád na cestě a nemohou dosáhnout cíle cesty. Pokud dobře poznáme to, co bylo tak můžeme i odhadnout to co bude, protože se zde vše většinou opakuje, jedinou jistotou zde tak smrt je!

V Matrixu nabízí vůdce rebelů Morpheus hlavní postavě Neo na výběr mezi červenou pilulkou a modrou pilulkou. Červená pilulka představuje nejistou budoucnost a osvobodila by ho od zotročení kontroly nad programově generovaným světem virtuálních iluzí a umožnila mu uniknout do pravého reálného světa, ale žít pravdu reality je stále těžší a těžší. Na druhou stranu, modrá pilulka představuje krásné vězení a přivedlo by ho to zpět do naivní nevědomosti, v programově simulované realitě Matrixu.

Jak popisuje Morpheus vezmeš si modrou pilulku a probudíš se ve své posteli a věříš tomu, čemu chceš věřit. Vezmeš si červenou pilulku a zůstaneš v říši divů a já ti ukážu, jak daleko králičí nora jde. Neo si vybere červenou pilulku a připojí se k povstání lidí proti programům a strojům.

Matrix je moderní krásná pohádka, která mi připomíná starý pohádkový příběh o ukřižování Ježíše Krista, je to pořád o naší volbě mezi praxí a teorií, praxe to je červená pilulka a logicky teorie je modrá pilulka! Neo představuje tak, druhý příchod Ježíše Krista, který bojuje za to abychom se měli lépe díky tomu, že zde nebude už kralovat svatá teorie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *