Člověk v civilizaci

Civilizace je pro člověka nutností k jeho existenci, bez civilizace se z člověka stane divoké zvíře. Co je to civilizace, ve které jako lidi žijeme? Civilizace je o tom že společnými silami můžeme dosáhnout toho co bychom sami nemohli dokázat, to vede ke vzniku organizací, které lidem organizují život a dělají tak z lidí sluhy civilizace. Názorů na to, co je to civilizace je mnoho každý vnímá civilizaci subjektivně ve svém času a prostoru, civilizace prochází evolučním vývojem, někde je tento vývoj rychlý a jinde je zase pomalý.

Veliké systémové změny v civilizaci se realizují díky válkám nebo pandemii, díky zlu tak se realizuje dobro, je to jako s počasím kdy po hezkém počasí přichází ošklivé počasí. Každá civilizace se snaží o překročení limitů, co ji nějak omezují, když konečně civilizace vyřeší staré problémy, tak se najednou objeví nové nečekané civilizační problémy, v mnohém to připomíná operační systém Windows, který se neustále záplatuje a neustále zde jsou nové verze.

Jelikož mnoho lidí není s civilizací spokojeno tak zde jsou podvodníci, co slibují lidem zázraky po; smrti, volbách, reklamě, umění, pohádce, lécích, drogách, meditaci, škole atd. sliby se slibují a blázni se radují, komu není rady tomu není pomoci. Většina lidí se proto uzavřela do svojí psychické konzervy a nezajímá se tak už o realitu, jde o psychicky těžce nemocné lidi, kterým nejde už pomoci tak často takový zlý člověk skončí izolován od ostatních lidí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *