Čistá instalace Windows 11 místo Windows 7 na notebooku

Vše rychle stárne, a to platí obzvláště u mobilní digitální techniky, dlouho jsem používal veliký notebook na hry s Windows 7 ale už mi došla trpělivost, a tak jsem provedl čistou instalaci na Windows 11 pro, nebylo to jednoduché, protože při instalaci na mě vyskočilo okno, že je můj deset let starý procesor už nový operační systém Windows 11 nepodporuje.

Vytvořil jsem tedy nový upravený instalační disk a při instalaci jsem odpojil internet, nebyla to jednoduchá instalace, ale nakonec jsem vše zvládl a nastavil jsem start bez zadávání hesla.

Na internetu je mnoho návodů, jak upravit instalační disk, tak aby se instalace Windows 11 povedla i na staré počítače. Problémem je to že Windows 11 zpomaluje mnoho starý počítač a jako lepší řešení se mi jeví na starý počítač nainstalovat Linuxovou distribuci, která je nejlepší, nabídka je zde veliká a rozdíly mezi Linuxovými distribucemi jsou malé, protože vše vychází ze stejného základu, liší se jenom vzhled a uživatelské rozhraní. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows 11 se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *