Dogmatická totalita to je uzavřený centrální systém. Není zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus atd. jsou zde mnoho tisíciletí všude jenom dogmatické totality které jsou uzavřeným centrálním systémem, mnoho knih nastavilo zrcadlo všem dogmatickým totalitám a často došlo logicky k tomu, že tyto kritické knihy cenzura zakázala prodávat a tisknout.

Z díla poznáme tvůrce, a tak každá propaganda a reklama dlouho nefunguje, protože lidem časem dojde že z nich propaganda a reklama dělá pitomce. Zlo spáchal ten, kdo se chce mít dobře, nebo ten kdo se má dobře a nechce se mít zle, když nejde uspět po dobrém tak je zde snaha uspět po zlém a následkem je; konflikt, revoluce, válka, extrémismus, vandalismus, terorismus, monopol, centralizace atd.

Vědci často dělají experimenty a pokusy, a tak zjistili že myslíme a jednáme podle situace, pokud žijeme v blázinci tak myslíme a jednáme jako blázni, pokud je zde konzumní blázinec tak to jistě musí mít i nějakou příčinu? Tou příčinou je naše univerzálnost, známe vše povrchně a neznáme nic profesionálně, a tak logicky chybujeme!

V přírodě se každý živý systém dlouhodobě na něco specializuje a není zde nikde univerzálnost, a proto příroda optimálně funguje a nejsou zde krize! Vše zde jsou jenom programy, které vytváří evoluce, pokud jsou v programu chyby tak program logicky chybuje, čas má dost času na to, aby poznal, co je hodnotné a co není hodnotné, vše, co zde dnes je to zde za dlouhý čas už nebude, vše, co vzniklo to i zanikne jenom chyby zde jsou na věčné časy!