To že jsme kolonie není evolučně nic nového, mění se jenom to, kdo na nás ekonomicky právě parazituje, malé se musí podřídit velikému, a to platí i pro státy už mnoho tisíciletí. Neustále války měnili hranice a rozdělovali státy na ty co poroučeli ty co poslouchali, moderní válka se vede pomocí ekonomiky a politiky, z lidí se stali loutky, které ovládají organizace nebo situace.

Pro ekonomiku je důležité mít výhody jako je; přístup k moři, zdroje surovin, zdroje potravin, levná doprava, fungující centrální systém, příjemné počasí atd. bohužel naše republika nemá výhody díky kterým by zde ekonomika prosperovala! Jako ideální řešení by bylo z České a Slovenské republiky udělat přírodní rezervaci ve které žije minimum lidí co zde zajišťují jenom turistický ruch. 

Je třeba si uvědomit to že investovat do továren a zemědělství se u nás nevyplatí, díky automatizaci a optimalizaci budou mít lidi v EU mnoho volného času, a tak budou chtít tento volný čas strávit ve veliké krásné přírodní rezervaci kde bude čistota a klid. Místo velikých měst a velikých továren, zde budou jenom veliké hotely, ve kterých se ubytují cizinci, svět se rychle evolučně mění, a to co bylo to zde dneska už není.