Čeká nás ubohá budoucnost?

Svět, ve kterém žijeme lze vnímat různě, každý člověk je originálem v originální situaci, je zde ale mnohé co je nám všem společné a co nás všechny zajímá, jde o naše dílo, protože jenom z díla je poznán člověk, slibů a frází se nikdo nenají. Každý spatřuje jenom svoje dílo a myslí si pyšně, že to jeho dílo je nejlepší, a nejvíce prospívá společnosti.
Statisticky nejvíce populární je zde lékař, protože on lidem pomáhá překonat jejich nemoci, velmi populární jsou i umělci co umí dát lidem dobrou náladu, jenže pro chod společnosti je i potřeba mnoho dělníků a řemeslníků, díky nim zde vše funguje, a tak se máme dobře, přitom dělníci a řemeslníci, nejsou populární, ani nejsou dobře za svoji práci ohodnocení. Čeká nás ubohá budoucnost? Nedávno zde bylo období plné optimistického populismu, které hlásalo, že bude lépe, a že blbá nálada definitivně už skončila.
Svět je dneska digitalizován a globalizován, a nejvíce je ovládán nadnárodními korporacemi, jak korporace pískají, tak politici poskakují, o tom to zde je, nejde si nevšimnout toho, že mnoho lidí nemůže sehnat dobré zaměstnání, díky kterému by se měli dobře. Politici nemohou nařídit podnikatelům a obchodníkům aby odstranili nezaměstnanost, to že se lidem povolí soukromé podnikání a soukromé obchodování je taky k ničemu, protože bez velikého kapitálu, nelze dneska rozjet žádné podnikání nebo obchod.
Jádrem problému je zde centralizace, pokud se podíváme na místa, kde se lidem žije dobře, tak zjistíme, že příčinou je decentralizace. Proč by u nás nemohlo každé město samo vybírat daně a ty potom i rozdělovat, centrální politika a byrokracie by zde byla jenom na reprezentaci, ale neměla by žádnou skutečnou moc a žádné skutečné bohatství. Každé město by mělo svoje zákony, svoji kulturu, svoje peníze, svoji úřední řeč, svůj prapor, svoji policii, atd. lidi by se mohli přestěhovat z chudého města do bohatého města, a tak by mnohá chudá města, byla rychle jistě vylidněná.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu