Čeká nás genocida? 1

Vše, co vzniklo to i zanikne, vše je zde dočasným experimentem, není podstatné za jak dlouho zmizí evolučně člověk z této planety, jestli zmizíme za sto let nebo za tisíc let, z pohledu toho, jak je zde dlouho tato modrá planeta, kde je ekosystém je tisíc let jenom krátkým evolučním okamžikem. Teoreticky bychom mohli uniknout před svým koncem do vesmíru, prakticky je ale šance na to že by se nám to povedlo asi jako vyhrát první cenu ve veliké loterii.

Dobrou zprávou je že genocidu přežijí nazí divoši v tropickém pralese, protože jejich existence není nijak spojená s civilizací. To, co hrdě nazýváme vyspělou civilizací je ve skutečnosti evoluční omyl! Skutečnou civilizaci zde vybudovali jenom mravenci, jejich organizace je jednoduchá a nijak nepoškozuje ekosystém, vše je zde o tom zachovat mezi protiklady rovnováhu jinak se každá kulturní civilizace zhroutí.

Komu není rady tomu není ani pomoci, rovnováha mezi protiklady to je skála, na které je možné postavit funkční civilizace, ostatně nic nového pod sluncem už Buddha hlásal zlatou střední cestu. Oddávat se smyslovým požitkům je nízké, hrubé, světské, neušlechtilé, neprospěšné. Oddávat se sebetrýznění je bolestné, neušlechtilé, neprospěšné. Oběma těmto krajnostem se vyhýbá střední cesta, která umožňuje pravé vidění i vědění, která vede ke klidu a míru, k moudrému rozlišování, k probuzení z iluzí.