Časopisy a knihy jsme nahradili za televizi a internet

Svět, ve kterém žijeme se neustále zrychluje, podívejme se na staré knihy, které popisují to, jak lidi žili v minulosti a dojde nám, že tehdy lidi nikam nespěchali a žili v klidu a pomalu. Podívejme se na dálkový ovladač televize, kdy se díváme krátkou dobu na televizní kanál a často přepínáme televizní kanály abychom našli něco co se nám bude líbit.

Statisticky se průměrný uživatel dívá na televizní kanál jenom dvě minuty a potom přepne na jiný kanál! Podobné jsou i akční filmy kde jedna akce trvá taky dvě minuty a potom je zde střih a nová akce, pokud napíšete na internet něco, co by se mělo číst déle, než dvě minuty tak to nikdo nebude celé číst a vy jste tak vytvořili zbytečné informace které nikdo nečte. 

Svaté desatero v bibli byl první pokus o to umožnit věřícím rychle pochopit to co je správné konat, abychom vytvořili fungující slušnou společnost, ve zkratce je to o tom, nekonej druhým to, co nechceš, aby druzí konali tobě. Časopisy a knihy jsme nahradili za televizi a internet, nebude to už trvat evolučně dlouho a nahradíme zaměstnance za umělou inteligenci a autonomní roboty.

Je naivní představa že roboty a umělou inteligenci zdaníme, a tak budeme moci egoisticky parazitovat na práci umělé inteligence a autonomních robotů. Podřezáváme si větev, na které evolučně právě sedíme a následkem bude to že skončíme všichni v rezervacích a zde budeme mít holý zadek a jíst budeme z ruky do huby.