Bůh není na nebesích

Každý zná stavebnici Lego, kde z plastových kostiček je možné sestavit mnohé, celé Absolutno je obrazně jenom absolutní stavebnice a neustále se zde ze stejných malých dílů sestavuje absolutní množství nejrůznějších výtvorů a potom se tyto výtvory zase rozloží na malé díly a sestaví se z nich něco jiného. Podívejme se na náš pozemský ekosystém, ve kterém existujeme, i tento ekosystém je jenom živá stavebnice kde evoluce si hraje a neustále z malých dílů zde něco sestavuje a potom to testuje a chyby na tom opravuje, aby to po čase zase na malé díly rozložila a zase začala něco nového zde sestavovat a potom to optimalizovat. Evoluce z malých dílů sestavila pracovitého a inteligentního člověka a člověk potom začal z malých dílů sestavovat kulturní civilizaci, ve které existuje a neustále tuto civilizaci optimalizuje.

Když píši třeba tento geniální text tak vlastně zase sestavuji informace do myšlenkového díla a potom toto dílo poslouží čtenářům v tom, aby se naučili lépe sestavovat něco jiného ve svém životě. Vše zde jsou jenom stroje, které byly sestavené a nastavené k plnění nějakých úkolů a když už nedokážou úkoly plnit jsou tyto stroje zase rozložené a z rozložených dílů se sestaví zase něco nového co je lepší než to staré. Hodnotu zde má to, co je správně sestavené a je jedno jestli zde jde o člověka nebo o knihu. Jak vše správně sestavovat o tom je náš život, a i smysl našeho života, pokud při sestavování uděláme chyby tak byla naše práce zbytečná a jenom jsme plýtvali časem a hodnotami.

Vláda sestavuje pro lidi systémy, podle kterých mají lidé žít, většinou se to vládám nepovede, a tak jsou lidi s vládami nespokojení a demonstrují v ulicích nebo se upalují na veřejných místech. Proč vlády neumí sestavit pro lidi systémy podle kterých by se lidem zde dobře žilo, kde je příčina toho že lidské vlády jsou špatné? Problémem je vždy vzdálenost vlády od lidu, aby mohla vláda sestavit pro lidi systémy které lidem umožní zde dobře žít musí se k lidem hmotně a duševně přiblížit a být součástí lidské společnosti.

Problémem je zde mocenská a ekonomická pyramida, je třeba tyto pyramidy odstranit a tím se vláda přiblíží k lidem, proč by nemohl jet prezident republiky do zaměstnání autobusem v hromadné dopravě a proč by nemohl prezident bydlet v panelákovém bytě na sídlišti, a žít stejně jako ostatní lidi? Moc a bohatství je droga, která člověka vzdaluje od společnosti a dělá z něj duševně nemocného člověka, který si o sobě myslí že je; prezident, král, soudce, profesor, ředitel, vůdce, papež, císař, generál atd. Bůh není na nebesích a nemusíme jej prosit, aby nám odpustil hříchy a dal nám chleba, Bůh je tam kde se něco sestavuje, proto mu říkáme Stvořitel, když můžeme něco svobodně sestavovat cítíme se božsky a když je druhými ničené to co jsme pracně sestavili tak je to pro nás očistcem, o tom to zde je.

Příspěvek byl publikován v rubrice Láska se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.