Hlad je nejlepší kuchař, protože když dlouho hladovíme tak nejsme nároční na to, co jíme, stejné je to i u naší psychiky která pokud je hladová tak není náročná na informace. Civilizační nemoci jsou následkem nadbytku potravy a nadbytku informací.

Tělo a psychika nezvládne optimálně zpracovat nadbytek potravy a nadbytek informací, pokud chybujeme tím, že poskytujeme tělu nadbytek potravy a nadbytek informací tak to jistě má nějakou příčinu, protože vše zde jsou příčiny a jejich následky.

Za našimi chybami je naše okolí, které je nemocné a snaží se o to abychom byli taky nemocní, protože být nemocný je v nemocnici normální. Sport v nahotě odhaluje to, že jsme nemocní, a tak místo sportování jenom sport sledujeme v televizi, pokud nemocní ubožáci mají hodně dětí, tak jsou jejich děti nemocné a ubohé, je to začarovaný evoluční kruh degenerace a přelidnění.

Zaměstnavatelé potřebují zdravé zaměstnance a pokud je obtížné sehnat zdravé zaměstnance tak to povede k tomu, že se začnou živí zaměstnanci nahrazovat za umělou inteligenci a autonomní roboty, tento evoluční proces je zde už všude dlouhou dobu a říkáme mu průmyslová revoluce

Asketismus je univerzálním lékem, vždy když se v geniálním myšlení dostanu do začarovaného kruhu, tak se podívám na to, jak si s něčím složitým poradila příroda, příroda je kvalitním zdrojem informací a lidová moudrost vychází většinou z poznání přírody, lidská hloupost vychází z populární teorie, kterou vytvářejí většinou psychicky nemocné elity. 

Současnost je o tom, hodně pracuj jako pitomec a hodně utrácej peníze za pitomosti, z lidí se tak stali roboti na dálkové ovládání, následkem jsou logicky; konflikty, revoluce, války, krize, pandemie atd. všemocné elity si zde hrají mnoho století na bohy a dělají z lidí voly, není zde nikde na světě; kapitalismus, socialismus, komunismus, humanismus, dogmatismus atd.

Všude na světě je jenom pokrytecký egoismus, který pomocí centralizace rozděluje lidi na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, rovnost je zde jenom ve smrti, ti, co jsou nahoře se snaží být zde co nejdéle je to možné a ti co jsou dole myslí na sebevraždu. Ve snaze se mít dobře je pácháno veškeré zlo, komu není rady od lidové moudrosti, tomu není pomoci, už brzo zde budou roboti vyrábět roboty a tím zde hříšný člověk evolučně skončí a očistec se promění na ráj.