Přeskočit na obsah

Ano, ze soudruhů se stali kariéristi

Pravda je v poznání protikladů, to, co se nemění je pravdou, a to co se mění je lží, nemění se to, co je v centu a mění se neustále to co je daleko od centra, v centru je dualita a daleko od centra je totalita. Ano, ty znáš jenom egoistické totality, víme, že egoistická totalita je chybou, přesto nedokážeme opustit totality a hledat duality, ve kterých je svoboda samozřejmostí.

Svoboda se stala díky egoistickým totalitám utopií, a už se tak nikdo nesnaží o dosažení svobody. Totalita z tebe udělala malý šroubek, který je pevně utažený v totalitním stroji, který dobře slouží mocné a bohaté elitě už mnoho tisíc let, pokud by mohli demokratické volby eliminovat totalitu, tak by totalita volby logicky zakázala!

Totalita je založená na tom, že nelze ty, co mají díky protekci moc a bohatství snadno zabít, protože mají svoje profesionální ochránce, snadno lze zabít ubožáky ve válce, protože ubožáci nemají ochránce. Totalita je hra na pány a sluhy, v této hře pravidla hry určují páni tak, aby sluhové neměli šanci se stát snadno pány, a tak je zde; kasta, třída, liga, kategorie, rasa atd.

Když sluhové poznají, že nemají žádnou šanci být pány, tak podléhají závislostem na náhražkách, které jim dávají iluze toho, že jsou pány. Mnozí se naivně radovali, když konečně skončila totalita, ve které vládli soudruzi, jenže ze soudruhů se stali rychle podnikatelé a politici, změnil se jenom trochu povrch podle poslední ideologické módy, a pod povrchem zůstala zase egoistická totalita.

Štítky: