Ano, u počítačů je praxe jiná než teorie

Sestava počítače manuál

1
Nejprve se poraď se specialistou, který počítače opravuje nebo sestavuje, praxe je jiná než teorie, prodejci často dělají ze zákazníků hlupáky.
2
Zjisti si co je na trhu nové a nekupuj to co je staré, někdy se vyplatí i počkat několik měsíců na to, až na trh dorazí nový operační systém, nebo nový typ základní desky.
3
Kupuj součástky od značkových ověřených výrobců, podezřele levné součástky, většinou nevydrží dlouho, a mohou i poškodit počítač.
4
Čím větší to je tím lepší to i je, to platí hlavně pro základní desky a pro ocelové bedny ve kterých jsou namontované součástky, dobrá bedna je tichá bedna, co má už namontované minimálně dva ventilátory s regulací otáček.
5
Nezáleží u procesoru na tom jak je rychlý, ale na tom kolik jader on používá, a jakou má spotřebu elektřiny, nikdy se nesnaž amatérsky taktovat procesor, zkracuješ tím jeho životnost a zvyšuješ spotřebu elektřiny, v současnosti je ideálním procesorem Intel Core i5-6500 vyplatí se počkat na leden to by už mohli být nové typy s grafikou Intel HD Graphics 620
6
Nejčastější chybou je výběr levného neznačkového slabého zdroje napájení, dobré zkušenosti mám se zdrojem Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEM.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]