Ano, ten druhý je blbec

Moje hra a moje pravidla o tom je většina srážek s blbci, zde se dostáváme k tomu, co je správně a co je chybně, pokud jsou pravidla přirozená, tak je zde i přirozený trest za jejich porušení a nikdo to nebere, jako srážku s blbými přirozenými pravidly. Pravidla, která vytvářejí mocné organizace, aby si zajistili výhody a tím i zisk, způsobují logicky konflikty, které jsou; ekonomické, politické, náboženské, psychické, vědecké, technické, programové, informační, reklamní atd. přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.

Pokud to nejde po dobrém, tak je zde snaha to řešit po zlém, následkem je začarovaný kruh násilí, a tak je ten druhý blbec. Proč si blbec nepřizná to, že je blbec? Vše je zde hra o výhody pravidla hry určuje situace nebo organizace, blbec má snahu o to upravit pravidla hry egoisticky tak, aby on ve hře díky výhodám snadno vyhrával, a tak se stal; králem, šlechticem, papežem, rabínem, mesiášem, guru, prezidentem, ministrem, poslancem, senátorem, diplomatem, soudcem, celebritou, milionářem, ředitelem, profesorem atd.

Egoismus, který není pod kontrolou má za následek vznik konzumního očistce, ve kterém je ten druhý blbec. Adolf Hitler je klasickou ukázkou blbce ve vysoké funkci, následkem byla druhá světová válka, ve které zbytečně zemřelo mnoho miliónů lidí, a zničilo se mnoho ekonomických hodnot. Podívejme se na problematiku úplatků, neber úplatky a nedávej úplatky, korupce je následkem nedostatku konkurence, tam kde je konkurence tam není ani možná korupce. Vše je o tom že lidi dělají chyby a nedokážou se ze svých chyb poučit a následkem je srážka s blbcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *